Andělský kabaret

Andělský kabaret“ je pokračováním integračního projektu Veselá republika a volně navazuje na Voličskou kampaň Strany mírného pokroku v mezích zákona tedy přírodního. Rovněž Andělský kabaret je výsledkem společné činnosti zdravých a handicapovaných osob, umožňuje otevřený náhled do světa mentálně postižených a nastavuje zrcadlo světu, který zdravým připadá běžný.

Vedle svých bohulibých poslaneckých povinností si naši poslanci Strany mírného pokroku v mezích zákona tedy přírodního potřebují občas trošku zablbnout a zařádit si a ulevit hlavám zatěžkaným starostmi v zájmu veřejného blaha. Proto vznikla pestrá inscenace nabízející plejádu bláznivých kostýmů, známých písní a melodií, svůdných ďábelských zpěvaček, pokleslých tanců, projevů kabaretních elementalistů a v neposlední řadě i rozhovorů s anděly (ovšemže nejen dle americké angeloložky a autorky mnoha esoterických bestsellerů Doreen Virtue).

V „Andělském kabaretu“ integrační proces pokračuje, avšak dochází k většímu povznesení nad zemskou tíži reality, mentálně handicapovaní spoluherci se stávají anděly a obyčejné lidi (ať už herecké kolegy nebo diváky) zvedají díky svým andělským křídlům do jiných úrovní komunikace, smýšlení a nazírání na okolní svět se všemi jeho materiálními, povrchními, pseudoduchovními i ryzími kvalitami. To vše se však děje zábavnou formou kabaretní.

Andělský kabaret navazuje na u nás již téměř zapomenutou tradici z počátku 20. století, tradici kabaretů, v nichž působili takové slavné osobnosti jako Eduard Bass, Jaroslav Hašek, Vlasta Burian, Karel Poláček a mnoho dalších. Z ryzí lidové zábavy, veselení se u plných korbelů piva a přetékajících pohárů vína, vznikly šantány plné tajemných zpěvaček s nezapomenutelnými zastřenými hlasy, dlouhonohých půvabných tanečnic, ale i neurvalých recitátorů avantgardní poezie, provokatérů a hybatelů stojatých vod společnosti.

Kabaret – to jsou písně, tance, gagy, vtipy a vtípky, zábava k POPukání a samozřejmě k pivu či vínu, jak kdo chce. S tím vším se setkáte v Andělském kabaretu. A co víc – nad touto více či méně světskou podívanou se budou vždy třepotat andělská křídla.